Zmień wygląd strony

Wybierz skin

Skin :
Zamieszkały..
Położenie Historia
Słupsk
Zabytki Połączenia z archiwum Stolp.de Czy wiesz, że..
nad Bałtykiem
Oferta
To i owo
Prywatnie
Preferencje
IP : 3.85.80.239

Użytkownicy 312 Użytkownicy

użytkowników 10 użytkowników:
zenon   zderzak   xandi002   wowik   wlodek   waldek   wacek   vicodin   vanix   tomk   
Użytkownicy online : Użytkownicy online :
( nikt )
Gości online : Gości online : 33

Stronę odwiedzono : Stronę odwiedzono : 3294442  
hit Jednocześnie wizyt: 428
dnia 04/02/2007 @ 10:52

e-mail do : admin Do ulubionych Poleć znajomemu wersja mobile
Szukaj
news.gifWiadomości


Newsy te sš dostępne w formacie RSS i możesz opublikować je na swojej stronie!.
http://www.my-slupsk.de/data/newspl.xmlWielka kultura na wielkiej scenie - autor : mini 24/09/2006 @ 23:53

 

 

Duża, nowoczesna scena ze świetną akustyką, sale prób i widownia mogąca pomieścić prawie 700 osób - czy tak za trzy lata będzie wyglądał budynek słupskiej filharmonii i teatru? Słupsk, wspólnie z Filharmonią i Nowym Teatrem, starają się o prawie 34 miliony złotych na tę inwestycję.

Jak dzisiaj wygląda scena i widownia słupskiej filharmonii i teatru, wie każdy, kto choć raz wybrał się tam na koncert czy spektakl. Duszne pomieszczenie, niewygodne siedzenia i maleńka scena, na której ledwo mieszczą się artyści. Jednak już niebawem to może się zmienić. Miasto wspólnie z dwoma kulturalnymi instytucjami opracowało właśnie projekt rozbudowy i modernizacji budynku przy ul. Jana Pawła II.
- Staramy się o prawie 34 miliony złotych z Unii Europejskiej - zapowiada Mariusz Smoliński, rzecznik słupskiego ratusza. - Całkowity koszt rozbudowy to ponad 45 milionów złotych. Brakujące ponad 11 milionów będziemy musieli znaleźć w miejskiej kasie.
Jak może się zmienić słupska scena? Będzie dużo większa i wyposażona w nowoczesny sprzęt. Widownia powiększy się z niespełna 400 do ponad 500 miejsc, w tym również dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo będzie ją można jeszcze bardziej powiększyć, a to dzięki ruchomym podestom. Powstanie też druga sala, kameralna, która pomieści 200 widzów. Na obu będą nowe siedzenia. Powiększy się też foyer, czyli korytarz w wejściem na sceny. Dodatkowo przed budynkiem powstanie kilkadziesiąt miejsc parkingowych.
- Dzięki modernizacji budynku powstanie tu nowoczesne centrum życia kulturalnego - mówi Bohdan Jarmołowicz, dyrektor Filharmonii "Sinfonia Baltica”. - Będziemy mogli zapraszać widzów na opery, operetki, musicale, balet. Będą wreszcie warunki, by grać koncerty oratoryjne, które teraz musimy przenosić do wnętrz kościołów.
Tym bardziej że publiczność chce uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, jakie oferują filharmonia i teatr. Wystarczy tylko przypomnieć koncert klanu Drzewieckich podczas ostatniego Festiwalu Pianistyki Polskiej. Bilety kupiła jedynie połowa chętnych melomanów, dla pozostałych miejsc zabrakło. Kompozycji Wojciecha Kilara na dziedzińcu słupskiego ratusza wysłuchało ponad 600 osób. Na część spektakli Nowego Teatru bilety wykupione są już na kilka tygodni przed przedstawieniami. - Na "Skrzypka na dachu”, "Okno na parlament” czy "Ferdydurke” zawsze brakuje biletów - mówi Joanna Merecka, wicedyrektor Nowego Teatru. - Gdyby była większa scena, do Słupska przyjechałyby zespoły, które dzisiaj omijają miasto, bo mamy za małą scenę.
Na modernizację budynku przy ul. Jana Pawła II czekają też widzowie. - To wstyd, że filharmonia i teatr gnieżdżą się w tak złych warunkach. Siedzenia na widowni są tak niewygodne, że po pół godzinie człowiek nie myśli już o sztuce tylko o tym jak usiąść, żeby było w miarę wygodnie - mówi Piotr Stępień ze Słupska.
Kiedy do Słupska trafią unijne miliony? Być może jeszcze w tym roku. Właśnie dzisiaj przedstawiciele filharmonii i ratusza pojechali przekonywać gdańskich urzędników.


STOLON zmieni lokalizację - autor : mini 24/09/2006 @ 23:49

Fabryka płatków ziemniaczanych chce przenieść produkcję z centrum Słupska w inne miejsce. Tym samym skończą się skargi na nieprzyjemne zapachy, które towarzyszą produkcji. Właściciel fabryki Stolon wystąpił do władz Słupska o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego terenów przy ulicy Grunwaldzkiej. Zamiast obszaru przemysłowego, ma tam powstać teren o przeznaczeniu handlowo-magazynowym. We wniosku zapowiedział wyprowadzenie produkcji z centrum na obrzeża miasta. Wiceprezydent Słupska Ryszard Kwiatkowski. Zapowiedzi właściciela ucieszyły mieszkańców okolicznych bloków, którzy nie kryją, że bardzo przeszkadza im smród. Na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego muszą się jeszcze zgodzić miejscy radni. Część rajców chce zastrzec w nowym planie zakaz stawiania w tym miejscu wielkopowierzchniowych sklepów.
 
Źródło: Radio Gdańsk, 2006-09-21

- autor : GeraldGrfe 23/09/2006 @ 03:10


Ruszyła produkcja autobusów na etanol - autor : mini 22/09/2006 @ 17:20

W fabryce Scania rozpoczęła się produkcja pierwszego autobusu napędzanego ekologicznym paliwem, etanolem, dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Słupsku.

- Prace produkcyjne potrwają do połowy października - informuje Maciej Wojtecki, menedżer działu technicznego Scanii. - Później przeprowadzimy kilkudniowe testy. Sprawdzimy, jak zachowuje się silnik, który różni się od montowanego w tradycyjnych autobusach. Pojazd będzie miał również inną dynamikę. Pod koniec przyszłego miesiąca pierwszy egzemplarz napędzany etanolem powinien trafić do MZK.
Słupsk będzie pierwszym miastem w Polsce, po ulicach którego będą jeździły autobusy na etanol. Według umowy zawartej w lutym tego roku, do końca grudnia Scania ma wyprodukować pięć pojazdów dla MZK. Ponadto trzy takie same autobusy słupska fabryka wyprodukuje dla włoskiego regionu La Specia.
- Dziś jesteśmy przygotowani na produkcję seryjną - mówi Sylwester Wojewódzki, zastępca dyrektora zarządzającego.
Kończą się również prace budowlane przystosowujące bazę MZK w Kobylnicy do obsługi nowych pojazdów.
- Do końca października zakończymy budowę stacji benzynowej przystosowanej do obsługi m.in. autobusów na etanol - informuje Paweł Siewierski, rzecznik MZK. - Ponadto rozpoczęliśmy szkolenia kierowców, którzy będą obsługiwali nowe autobusy.
Na ulice Słupska nowe autobusy wyjadą jednak od stycznia przyszłego roku. Dopiero wówczas wejdzie w życie ustawa, według której etanol stanie się w rozumieniu polskiego prawa paliwem

Źródło: Dziennik Bałtycki

 


MASA KRYTYCZNA - autor : admin 24/08/2006 @ 21:35

Jutro 25 Piątek o godzinie 18:00 z pod RATUSZA wyruszy MASA KRYTYCZNA

Parada przejedzie prawdopodobnie ulicami:

Tuwima – Kołłątaja -Wojska Polskiego – Al. Sienkiewicza – Grodzka – Mostnika - Zamkowa – P K i W - …. I więcej nie wiem ;]

Przejazd bardzo licznej grupy rowerzystów przez miasto powoduje zazwyczaj spowolnienie ruchu samochodowego, bądź nawet jego czasowe wstrzymanie i przejęcie na moment jezdni pod "władanie" rowerzystów. W teorii, blokowanie ruchu samochodów, ma wystąpić niejako naturalnie przez odwrócenie zwykłych proporcji pojazdów na drodze (dużo rowerów, mało samochodów), bez naruszania jakichkolwiek przepisów drogowych. W praktyce jednak dochodzi czasami do łamania przepisów przez niektórych uczestników ruchu, co jest najbardziej kontrowersyjnym i często krytykowanym przez oponentów a niemal nieodłącznym elementem tych przejazdów.

Szczegóły na www.mtb.slupsk.prv.pl
impreze wspiera ...:::Speed-Bike Team:::...

ZABIERAJCIE ZNAJOMYCH :P

PoczątekPoprzedni [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 8 następne stronyNastępnyKoniec
Noclegi z rezerwacją

Noclegi w Słupsku i regionie słupskim


Słupsk
Hotel ATENA
Ustka
HOTEL VILLA RED
Dodaj obiekt
► Rowy
Dodaj obiekt
► Poddąbie
Dodaj obiekt
mojemiasto.gif

Ogłoszenia

ogloszenia Ogłoszenia


Język
Słupsk-Informacje
Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub niemieckie:
RSS BOX
Serwis radiowy

zakochany.gif

Radio na
świecie

Sonda
Jak oceniasz www.my.slupsk.pl ?
 
Bardzo dobra
Dobra
Zadowalająca
Dostateczna
Niedostateczna
Mierna
Wyniki

[Impressum]
UWAGA! Zabrania się kopiowania artykułów, zdjęć ze strony MY.Słupsk. Kopiowanie materiałów, zdjęć publikowanych na MY.Słupsk bez zgody autora strony jest kradzieżą praw autorskich.
Noclegi nad morzem

  Site powered by GuppY v4.5.12 Š 2004-2005 - CeCILL Free License

Strona załadowana w 0.18 sekundę