Zmień wygląd strony

Wybierz skin

Skin :
Zamieszkały..
Położenie Historia
Słupsk
Zabytki Połączenia z archiwum Stolp.de Czy wiesz, że..
nad Bałtykiem
Oferta
To i owo
Prywatnie
Preferencje
IP : 3.85.80.239

Użytkownicy 312 Użytkownicy

użytkowników 10 użytkowników:
zenon   zderzak   xandi002   wowik   wlodek   waldek   wacek   vicodin   vanix   tomk   
Użytkownicy online : Użytkownicy online :
( nikt )
Gości online : Gości online : 37

Stronę odwiedzono : Stronę odwiedzono : 3294404  
hit Jednocześnie wizyt: 428
dnia 04/02/2007 @ 10:52

e-mail do : admin Do ulubionych Poleć znajomemu wersja mobile
Szukaj
news.gifWiadomości


Newsy te sš dostępne w formacie RSS i możesz opublikować je na swojej stronie!.
http://www.my-slupsk.de/data/newspl.xml- autor : admin 13/08/2006 @ 16:07

fontanna.jpg


Fontanna na ul. Bema po raz pierwszy wypełniła się wodą. We wtorek, 1 sierpnia 2006 roku o godzinie 9.00, ku uciesze przypadkowych przechodniów, z wodotrysków popłynęły strugi wody.
Jest to „Nicejska Triada”, czyli tzw. tortownica z trzema poziomami i obrzeżem ze sztucznego kamienia. Misa basenu wykonana jest z betonu. W ośmiu muszlach okalających fontannę znajdują się kwiatony. W dnie basenu umieszczone zostały dysze kierujące strumienie silnie spienionej, napowietrzonej wody do misy Triady, ponadto zainstalowano tam podwodne oświetlenie, które automatycznie włącza się o zmierzchu. Wodotrysk pracuje w obiegu ciągłym, przy czym woda przebiega przez system filtrów tak dokładnych, że przy wyjściu z rury woda nadaje się do picia. Raz w tygodniu woda w zbiorniku jest automatycznie w całości wymieniana i znowu następuje jej tygodniowy obieg.
Fontanna powstała dzięki hojności prywatnych sponsorów: Jerzego Staniuka, Wiesława Furmańczaka, Andrzeja Łysakowskiego, Sabiny Szcześniak, Henryka Nejmana i Mikołaja Mrozowskiego.
Obiekt zostanie przekazany miastu na mocy umowy o darowiźnie rzeczowej, jako element małej architektury.
Koszt przedsięwzięcia to ok. 90 tys. złotych netto.

- autor : GeraldGrfe 04/08/2006 @ 20:11


Hity na czasie - autor : admin 20/07/2006 @ 14:54

Według danych telemetrycznych, koncert pn. „Hity na czasie”, który z wielkim rozmachem zorganizowano 2 lipca br. na pl. Zwycięstwa w Słupsku, zgromadził przed telewizorami 2 miliony 55 tys. widzów (dane TNS OBOP). Oznacza to, że co piąty Polak, który 2 lipca wieczorem oglądał telewizję, wybrał koncert, przygotowany przez TVP2 i Radio Eska (20% tzw. udziału w widowni). Dla porównania zwycięski mecz reprezentacji Polski z Kostaryką obejrzało w TVP1 - 5 milionów 767 tys osób. Biorąc pod uwagę okres wakacyjny, piękną słoneczną pogodę oraz ofertę programową innych ogólnopolskich nadawców – liczba widzów, którzy obejrzeli słupski koncert „Hity na czasie” to niewątpliwie wielki, promocyjny sukces naszego miasta.
Koncert, który towarzyszył X Świętu Ryby, można potraktować, jako przeszło godziny spot reklamowy, nadawany na żywo z centrum Słupska, ukazujący miejską architekturę w tym przede wszystkim gmach przeszło stuletniego ratusza. Prowadzący koncert, wielokrotnie ze sceny ciepło wypowiadali się o Słupsku, a wspaniały klimat imprezy w pełni oddały fantastyczne ujęcia telewizyjne. Według Biura Promocji i Integracji Europejskiej Urzędu Miejskiego w Słupsku koncert „Hity na czasie” był bez wątpienia największa tego typu impreza jaką dotychczas zorganizowano w Słupsku (największa scena, najlepsze nagłośnienie, największe gwiazdy, największy telebim, największa publiczność).
Kilkadziesiąt tysięcy słupszczan i przyjezdnych na placu Zwycięstwa oraz przeszło dwa miliony widzów przed telewizorami miało okazję zobaczyć najpopularniejszych obecnie wykonawców takich jak: Stereoliza, Sylver, Scooter, Pate no 1, Gosia Andrzejewicz, Verba oraz Kalwi i Remi.
„Koncert był doskonałą okazją do ogólnopolskiej promocji miasta i w naszej opinii szansę tę wykorzystaliśmy w stu procentach” – twierdzi dyrektor BPiIE Przemysław Namysłowski.
Według specjalistów wartość promocyjna koncertu i jego telewizyjnych zwiastunów wyniosła 2 miliony 80 tys. zł.

Image du diaporama
« Cofnij | Dalej »


Obrzymia scena pod Ratuszem - autor : admin 29/06/2006 @ 15:48

Od środy, 28 czerwca br. tuż przy Ratuszu od strony ul. Deotymy wznoszona jest olbrzymia konstrukcja. Wyspecjalizowana w tym względzie firma buduje tu scenę dla potrzeb koncertu pn. „Hity na czasie” oraz gwiazdy ostatniego wieczoru X Święta Ryby – Scootera. Estradową imprezę transmitować ma na żywo II Program TVP. Oprócz Scootera w niedzielę, 2 lipca na estradzie pod Ratuszem wystąpią także zespoły: Sylver, Verba, Stereoliza, Pate no 1 oraz solistka Gosia Andrzejewicz. Początek koncertu o 20.00, a po jego zakończeniu, ok. godziny 22.00 na estradzie pojawią się DJ-e techno – hip - hopowi: Kalwii i Remi.
W związku z technicznym rozmachem tej imprezy, 2 lipca br. od rana zajdą znaczące zmiany w ruchu kołowym na obszarze okołoratuszowego centrum. Szczegółowa informacja w tej kwestii znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.
X Jubileuszowe Święto Ryby 2006 rozpoczyna się w sobotę, 1 lipca i będzie trwać 2 dni. W jego trakcie odbywać się też będzie wiele imprez towarzyszących, takich jak. np. pokaz sztucznych ogni, festiwal piosenki szantowej (sobota, 1 lipca), czy wspomniany koncert "Hity na czasie". Organizatorami Święta Ryby są: Prezydent Miasta Słupska i Starosta Słupski.
Na razie trwają intensywne przygotowania do rybno - artystycznych wydarzeń.

Wieża ratuszowa już czynna - autor : admin 03/06/2006 @ 19:48

Od 1 czerwca br. wieża ratuszowa została otwarta dla turystów indywidualnych i wycieczek. Ceny biletów wejściowych zostają utrzymane na poziomie roku minionego, tzn. 2 złote - normalny, 1 zł – ulgowy dla dzieci, młodzieży szkolnej i studentów oraz 50 groszy za osobę w grupie. Biuro Promocji i Integracji Europejskiej Urzędu Miejskiego w Słupsku ustawiło na tarasie wieży nową tablicę przedstawiającą panoramę Słupska wraz z opisem. Dodatkow w br. na ulicach miasta stanęły plansze zachęcające turystów do spojrzenia na miasto z wysokości wieży.

Godziny otwarcia tarasu widokowego:
- w poniedziałki od 9.00 do 17.00;
- od wtorku do piątku w godzinach 9.00 – 15.30;
- oraz od 19 czerwca w soboty i niedziele w godzinach 9.00 – 14.00.

Wieża będzie czynna do 15 września.

Od początku tego roku w krajobraz centrum miasta zostały wkomponowane tablice przedstawiające stare zdjęcia wybranych ulic. Już teraz wiadomo, że cieszą się dużym zainteresowaniem przechodniów i turystów. Do nich dołączyć mają kolejne, które ustawione zostaną w najciekawszych zakątkach Słupska. Przypomnijmy, że ostatnich latach w mieście pojawiły się drogowskazy turystyczne w czterech wersjach językowych. To jednak nie koniec zmian, gdyż są już kolejne pomysły i projekty, za sprawą których Słupsk nie tylko stawał się będzie bardziej dostępny dla turystów, ale i rozszerzy działania promocyjne. Szczegóły już wkrótce.

PoczątekPoprzedni [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 8 następne stronyNastępnyKoniec
Noclegi z rezerwacją

Noclegi w Słupsku i regionie słupskim


Słupsk
Hotel ATENA
Ustka
HOTEL VILLA RED
Dodaj obiekt
► Rowy
Dodaj obiekt
► Poddąbie
Dodaj obiekt
mojemiasto.gif

Ogłoszenia

ogloszenia Ogłoszenia


Język
Słupsk-Informacje
Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub niemieckie:
RSS BOX
Serwis radiowy

zakochany.gif

Radio na
świecie

Sonda
Jak oceniasz www.my.slupsk.pl ?
 
Bardzo dobra
Dobra
Zadowalająca
Dostateczna
Niedostateczna
Mierna
Wyniki

[Impressum]
UWAGA! Zabrania się kopiowania artykułów, zdjęć ze strony MY.Słupsk. Kopiowanie materiałów, zdjęć publikowanych na MY.Słupsk bez zgody autora strony jest kradzieżą praw autorskich.
Noclegi nad morzem

  Site powered by GuppY v4.5.12 Š 2004-2005 - CeCILL Free License

Strona załadowana w 0.11 sekundę