Zmień wygląd strony

Wybierz skin

Skin :
Zamieszkały..
Położenie Historia
Słupsk
Zabytki Połączenia z archiwum Stolp.de Czy wiesz, że..
nad Bałtykiem
Oferta
To i owo
Prywatnie
Preferencje
IP : 3.85.80.239

Użytkownicy 312 Użytkownicy

użytkowników 10 użytkowników:
zenon   zderzak   xandi002   wowik   wlodek   waldek   wacek   vicodin   vanix   tomk   
Użytkownicy online : Użytkownicy online :
( nikt )
Gości online : Gości online : 35

Stronę odwiedzono : Stronę odwiedzono : 3294510  
hit Jednocześnie wizyt: 428
dnia 04/02/2007 @ 10:52

e-mail do : admin Do ulubionych Poleć znajomemu wersja mobile
Szukaj
news.gifWiadomości


Newsy te sš dostępne w formacie RSS i możesz opublikować je na swojej stronie!.
http://www.my-slupsk.de/data/newspl.xmlSłupsk w czołówce - autor : admin 19/05/2006 @ 22:44


Słupsk zajął wysokie 13 miejsce w rankingu najbogatszych miast na prawach powiatu w Polsce – poinformowała w piątek, 12 maja br. ogólnopolska, opiniotwórcza gazeta „Rzeczpospolita”. Badanie, w którym brano pod uwagę dochód na jednego mieszkańca miasta w 2005 roku, przeprowadzono na zlecenie Ministerstwa Finansów i Serwisu Samorządowego Polskiej Agencji Prasowej.
W Słupsku, w minionym roku, dochód na jednego mieszkańca wyniósł 2880 złotych, co pozwoliło zająć trzynastą lokatę w rankingu, który objął 65 miast na prawach powiatu. Słupsk wyprzedził takie aglomeracje jak: Gdańsk, Rzeszów, Kraków czy Łódź.
Na czele stawki znalazła się Warszawa, w której na jednego mieszkańca przypadło w 2005 roku 4333 złote. Na drugim miejscu uplasował się Sopot: 4127 złotych, a na trzecim Płock: 4103. Najbiedniejszym miastem w stawce okazały się Świętochłowice z dochodem w wysokości 1782 złote.
Według „Rzeczpospolitej” największe dochody na jednego mieszkańca osiągnęły w minionym roku miasta, które potrafią wykorzystać swoje atrakcyjne położenie, stwarzają dobre warunki inwestorom, a mieszkańców zachęcają do działania.
Prezydent Maciej Kobyliński komentując wyniki rankingu powiedział - „Zajęcie tak dobrego miejsca jest wynikiem prowadzonej przez Ratusz wspólnie z Radą Miejską polityki proinwestycyjnej. Efekty przynoszą zabiegi związane z pozyskiwaniem nowych inwestorów oraz stwarzanie najlepszych warunków rozwoju istniejącym już w mieście firmom. Nie bez znaczenia są także - przynoszące dobry efekt - wysiłki w pozyskiwaniu środków unijnych. Ważnym aspektem jest również nie podwyższanie podatków lokalnych oraz bardzo dobra współpraca z miejscowym biznesem. Duże znaczenie mają także nasze, wychodzące poza granie kraju, działania promocyjne, które - jak widać - zaczęły przynosić wymierne korzyści.
Niezmiernie cieszy mnie zajęcie tak wysokiego miejsca w rankingu. Uważam, że jest to zasługa wszystkich słupszczan, którym serdecznie gratulują i dziękuję.”

- autor : SendenskyWilli 16/04/2006 @ 16:42


Targi w Strzelinku - autor : admin 12/04/2006 @ 23:08


W dniach 08-09.04.2006 odbyły się w Strzelinku Targi Ogrodnicze. Na targach można było kupić po atrakcyjnych cenach nasiona, sadzonki roślin. Duża liczba wystawców oraz szeroka gama prezentowanych przez nich wyrobów począwszy od rękodzieła a na najnowocześniejszym sprzęcie ogrodniczym kończąc, przyciąga co roku tysiące słupszczan. Jeśli się doda, że targi odbywają się w atmosferze wspaniałego pikniku, to trudno się dziwić, że zmotoryzowani słupszczanie stoją cierpliwe w korku jaki tworzy się na trasie ze Słupska do Strzelinka. Następne Targi w Strzelinku odbędą się jesienią.
Wszystkim działkowiczom, ogrodnikom ze Słupska i regionu i nie tylko MY.Słupsk życzy udanego sezonu.cool

Image du diaporama
« Cofnij | Dalej »


MZK Słupsk w okresie świąt - autor : admin 07/04/2006 @ 08:12

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi poniżej harmonogram funkcjonowania komunikacji miejskiej w tym okresie:

- 15 kwietnia 2006r. – wszystkie linie funkcjonują wg rozkładu jak w soboty (oprócz świąt)
- 16 kwietnia 2006r. – funkcjonują linie 1,6,9,15 od godz. 13.30 wg rozkładu, jak w niedzielę i święta, z tym, że linie obsługiwać mają autobusy niskopodłogowe. Linia regionalna tego dnia nie funkcjonuje.
- 17 kwietnia 2006r. – wszystkie linie funkcjonują od godz. 13.30 wg rozkładu, jak w niedzielę i święta.
Linie nocne nie funkcjonują w noce z 15/16 i z 16/17 kwietnia 2006 roku.

Program uroczystości w I rocznicę śmierci Jana Pawła II - autor : admin 30/03/2006 @ 13:34

1 kwietnia ( sobota) – godz. 11.00 – Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” ul.I. J. Paderewskiego 9 – konferencja „ Jan Paweł II o godności”
• Zbigniew Borowik redaktor naczelny kwartalnika „Społeczeństwo” „Godność człowieka niezbywalnym prawem i fundamentem ładu społecznego”
• ks. dr Krzysztof Włodarczyk „ Godność życia małżeńskiego i rodzinnego” godz.19.15 – kościół pw. św. Józefa ul. Romera 7
• wieczór wspomnień o Janie Pawle II przygotowany przez uczniów ZSO nr 3
2 kwietnia ( niedziela ) – godz.16.00 Kaplica św. Jerzego
• otwarcie wystawy Klubu Plastyka SOK im. S. Morawskiego pt. „WSPOMNIENIE I”
godz. 17.30 – Poezja Karola Wojtyły w wykonaniu aktorów Nowego Teatru- Plac Zwycięstwa
godz. 18.00 Plac Zwycięstwa - koncert Pokolenia JP II – „Przychodzimy znów do Ciebie – szukałeś nas …… jesteśmy” udział: Gimnazjum nr 2, SP Jezierzyce, Szkoła Muzyczna ,soliści Przygotowanie: Magdalena Abakanowicz i Violetta Wójcik
godz. 20.00- polowa Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem księdza biskupa ordynariusza Kazimierza Nycza oprawa muzyczna liturgii Chór Dziecięco-młodzieżowy „Fantazja” ZSO nr 2 i SP nr 5 - pod dyr. Lilianny Zdolińskiej Chór Iuventus Cantans PAP-pod dyr. Beaty Wróblewskiej
godz.21.00 Apel Jasnogórski
godz. 21.37 –Wspomnienie odejścia do Domu Ojca Barka zagrana na trąbkach z wieży ratusza procesja światła ulicą Jana Pawła II - przejście pod pomnik Jana Pawła II do kościoła pw. św. Ottona - złożenie kwiatów i zniczy
godz. 22.00 - Kościół Mariacki – • Koncert Orkiestry Sinfonia Baltica
3 kwietnia ( poniedziałek)
godz. 17.00 - herbaciarnia w spichlerzu • Spotkanie wspominkowe pt „ Papież Jan Paweł II w moim życiu” organizator : Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
godz. 17.30 - dolny kościół św. M. M. Kolbe • otwarcie wystawy pt. „Przecież nie cały umieram, to co we mnie niezniszczalne trwa” przygotowanej przez Zespół Szkół Katolickich im. Św. Marka
godz. 20.00 - Hol Wydziału Edukacyjno – Filozoficznego PAP • „Wypłyń na głębię” – wieczór artystyczny poświęcony pamięci Jana Pawła II

Organizatorzy : Parafie Słupska, Urząd Miasta, Katolickie Stowarzyszenia „Civitas Christiana” , Akcja Katolicka


PoczątekPoprzedni [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 8 następne stronyNastępnyKoniec
Noclegi z rezerwacją

Noclegi w Słupsku i regionie słupskim


Słupsk
Hotel ATENA
Ustka
HOTEL VILLA RED
Dodaj obiekt
► Rowy
Dodaj obiekt
► Poddąbie
Dodaj obiekt
mojemiasto.gif

Ogłoszenia

ogloszenia Ogłoszenia


Język
Słupsk-Informacje
Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub niemieckie:
RSS BOX
Serwis radiowy

zakochany.gif

Radio na
świecie

Sonda
Jak oceniasz www.my.slupsk.pl ?
 
Bardzo dobra
Dobra
Zadowalająca
Dostateczna
Niedostateczna
Mierna
Wyniki

[Impressum]
UWAGA! Zabrania się kopiowania artykułów, zdjęć ze strony MY.Słupsk. Kopiowanie materiałów, zdjęć publikowanych na MY.Słupsk bez zgody autora strony jest kradzieżą praw autorskich.
Noclegi nad morzem

  Site powered by GuppY v4.5.12 Š 2004-2005 - CeCILL Free License

Strona załadowana w 0.11 sekundę